Prosinec 2015

Daily vlog - 30.12.2015

31. prosince 2015 v 17:53 | Natuss |  Daily vlogs
Dneska jsem celé dopoledne prospala, protože budu "spát" u kamarádky, za kterou jsem jela kolem čtvrté hodiny odpoledne. A také jsem připravovala článek do fitness rubriky, který vyjde 1.1.2016 a to ve 13:00.

Jak se učit ? :O

29. prosince 2015 v 19:37 | Natuss |  Rady a tipy
Učení = mučení, pravda nebo ne? Pro mě to zas tak ani z daleka neplatí, už od základky jsme zvyklá hodně se učit proto jsem až do devítky prošla s vyznamenáními, i když tu byli předměti jako dějepis, zeměpis ( možná to taky bylo tím, že jsme na to měli vola ), které mi vždy kazili průmer. Ale vždy jsem to dotáhla alespoň na dvojky. Nyní studuji GML a musím říct že je to poměrně záhul.

Každý den skoro čtyři hodiny sedím nad knížkami a zápisky si už raději přepisuji do noťasu, protože jinak bych to fakt nedala.

A to to nejhorší období teprve začne.

Pár tipů jak se učit

1. Dávat pozor ve škole.
Podle mě důležitý bod, je lepší si vše zapisovat a doma si vytvořit jen osnovu pro opakování, přece je lepší se učit něco z nečeho víc než něco z ničeho, ne?

2. Zajimat se o dané téma.
Berete v v zeměpise skleníkový efekt, tak si o něm něco zajímavého přečtěte, bude se vám to hodit do testu a učitel si vás oblíbí.

3. Snažit se najít logické zdůvodnění
Platí hlavně v matice a fyzice... Lepší než mechanické učení.

4. Učit se nahlas, předříkávat si !
To je snad ta nejlepší metoda, co vůbec existuje, nebo si vemte na pomoc sourozence a látku vyprávějte jemu...

5. Diskutujte
Mluvte s někým o tomhle tématu, třeba s kamarádkou ze třídy, hodně vám to pomuže.

6.Po příchodu domů si zoopaakovat, vše nové z předmětů daného dne.
Neveřila jsem ale opravdu to pomáhá stačí sešity projít krátce a potom se učit už na nasledujicí den.

7. Dodřžujte pravidelný denní režim
Není dobré nad tím celé dny jen sedět. I pilní studenti mohou mít společenský život. :)

8. Pitný režim
Zkus se při učení pít jen vodu - bacha na kofein!

9. Přepiš si zápisky do počítače
Bude se ti to poté učit lép

10. Přepsané zápisky se lépe vyznačují zvýrazňovači


11. Zvýrazňuj!

12. Choď do školy vždy připravená!

13. V sobotu si dej volný den!

14. Rozlož si svoe učení

15. Motivace je důležitá!

16. Slovíčka se uč pomocí flashcards, kartičky, nebo můžeš využít stránku https://quizlet.com/

17. Organizace času, s tím ti nejlépe pomůže diář či aplikace My study life, kterou najdeš jak na moblu tak na internetu.

Daily vlog - 29.12.2015

29. prosince 2015 v 18:30 | Natuss |  Daily vlogs
Dnes jsem nic moc zajimavého nedělala, a taky jsem trošku zapoměla všše dokumentovat, takže se vám hlásím až teď 18:28. Napadlo mě, že by jsem na mém blogu mohla rozjet fitness rubriku, takže jsem vydala informační článek na tohle téma a to před pár minutami, takže kdo ho nečet, bežte si to přečíst. Teď už se pujdu na večeřet a koukat na nějaké pohádky, asi na následniky, zkusím zítra napsat recenzi toho filmu, uvidíme., Tak zase jindy

Love ya, Natus

Fitness rubrika

29. prosince 2015 v 18:27 | Natuss |  Fitness categorie
Chtěla bych vám představit novou charakteristiku mého blogu - fitness.

Tato rubrika se bude zabývat nejrůznějšími cvik, plány, apodobně. :)

První článek očekavejte 1.1.2016 :) -

Jelikož už jsem pár blogů s touhle tématikou jako spoluadminka vlastnila přidávám sem odkaz na ask.fm kde se můžete na cokoliv mě zeptat :)


Děkuju

Love ya, Natuss

Daily vlog - 28.12.2015

28. prosince 2015 v 21:15 | Natuss |  Daily vlogs
9:04 - Dneska jsem se vzbudila celkem brzo na to, že jsou prázdniny a kolikrát spím až do oběda. Vstávala jsem kolem 8 hodiny a jako vždy jsem jako první popadla noťas a surfovala po netu, taky jsem zjistila, že si včera můj blog projelo 12 lidí, což mě velmi potěšilo, na to, že jsem se sem přidala včera, je to víc než si mohu přát. Teď si pujdu udělat nějakou tu snídani.

9:37 - Tak snídani mám hotovou, ještě jsem teda předtím koukla na jeden díl spongebooba. Udělala jsem si mátový čaj a ovesnou kaši z čokoládou a nakrájeným banánem. Asi si k tomu pustím nějaký ten film či vlog na youtube.

10:15 - Dokoukala jsem spoustu videí co kdo dostal k Vánocům... :D A asi si pujdu číst. Potřebuji změnšit tu hromadu ještě nepřečtených knížek.

10:40 - Prečetla jsem si pár stránek z mé nové knížky Elity... přečetla jsem už Selekci a prý je to skvělá triilogie tak uvidíme, zatím mě to docela baví. Brácha mě právě presvědčil abych si s ním zahrála nějakou videohru, lego batman 3, tak jdeme na to :D

12:42 - Už jsem se dlouho nehlásila, ale během těch dvou hodinek, jsem krom hraní, stihla napsat dva články, jeden si už mužete přečíst v tuto dobu a to novoroční předsevzetí a ten druhý je top 5 a to budu dodělávat asi zítra, uvidíme. Už mi totiž chybí jen a jen nafotit nějaké věci. Teďka se už pujdu jn obléct, učesat, a namalovat, a vyrážím na bruslení. :)

13:06 - Tak hotovo ! Jsem namalovaná, učesaná a oblečená, oblékla jsem si černé kalhoty do pasu, croptop, a můj oblíbený šedý svetr z Tchiba. Teď už jen přemýšlím co budu dělat, autobus mi jede až skoro za třičtvrtě hoďky… Asi nafotím to co potřebuji do článku, co jde udělat dnes neodkládej na zítřek. Jdeme na to!

13:15 - Nafoceno ! :) Teď už to jen doupravit a dát do článku.

13:25 - Článek už je vydaný, doufám že se vám líbí. A celou dobu mezitím upravováním článku, se brácha bavil tím, že dělal yogu na baloně, a přitom pořád padal.

19:44 - Už jsem přijela z olympie, bylo to super ale celkově jsme bruslili jen 20 minut :D , zbytek jsme prochodily po Olympii a dokonce jsme jeli do Vaňkovy a pak zase zpátky :D Až mám z toho puchýře na nohou. Dokoupila jsem ještě malý dárek pro mojí kamarádku, ano, až ted, protože zítra si je předáváme. A taky bubble tea, musím vám velmi doporučit detoxikační grapfruitový, a mattoni schorle, kterou vypiji asi tedka, protože jsem se ji během té skoro hodinové cesty domů ani nedotkla… Tedka se už asi jen navečeřím a mezitím projedu všechno na internetu…

20:01 - Dovečeřela jsem, měla jsem kuřecí prsa s nivou a broskvemi… mňam… Koukala jsem na skvělou youtuberku Jane de Cooper, tak jestli ji neznáte, doporučuji zkouknou a asi si pujdu číst, a začnu psát článek, prozradím "jak se učit"… Myslím si, že se to bude zvlášt na leden velmi hodit. :)


20:27 - Právě jsem dopsala první část článku jak se učit, takže ho můžete čekat asi někdy zítra večer :)


21:13 - Dnes už asi ukočím tento daily vlog, protože už vlasně nic jiného než válet se v posteli a koukat na hunger games nebudu, takže se s vámi pro dnešek rozloučím

Love ya, Natus
Top 5 - měsíc prosinec

28. prosince 2015 v 13:25 | Natuss |  Top 5
Ahoj, dnes tu pro vás mám článek typu "top 5" je to nový formát článků zde u mě na blogu, a doufám že se vám bude líbit.

1. Top písnička
- za mě rozhodně Up od Demi Lovato a Ollyho Murse

2. Top líčidlo
- na plné čáře gel užasné duo dlouhotrvajicí rtěnky a balzámu na výdrž od maxfaktoru3. Top pokrm/restaurace
- za prosinec jsem si hodně oblíbila cukrárnu Aidu v Brně, kde dělají výborné latté a mají skvělé zákusy, zvlášt pana cottu

4. Top činnost
- Ježdění na ledních bruslích

5. Top oblečení

- zamilovala jsem si tenhle svetírek s tchiba, je krásně příjemný, a na zimní krátke dny doslova ideální

Novoroční předsevzetí

28. prosince 2015 v 9:59 | Natuss |  Téma týdne
A je to tady, největší ambiciózní období, kdy každý z nás začne přemýšlet nad svými sny a přáními nebo nad tím co chce v novém roce udělat či změnit. I mě se to týká. Jsem ale někdo kdo za svými sny jde naplno, proto mě vždy tolik překvapuje, že pár týdnů po novém roce už lidé své touhy vzdávají.

Většinou se to týka předsevzetí typu jako :

  • Zhubnu !
  • Začnu se líp učit !
  • Naučím se jiný jazyk !
  • Začnu chodit se svým idolem !
Lidé se snaží to splnit v těch pár týdnech a samozřejmě to nezvládnou, tak to vzdají. Proto je důležité ( což dělám například i já ) si ty "velké sny" rozdělit na "menší sny"

Zní to podivně, ale funguje to.

Co místo " zhubnu" si říct třeba každé uterý a čtvrtek si zacvičím, nebo zvládnout týden bez sladkostí nebo například u začnu se lépe učit si říct začnu dělat domácí úkoly či budu dávát pozor ve škole.

Pokaždém splněném "mini" přání je důležitá odměna. S těmi to přání se zvyšuje nejen motivace, ale blížíte se rychlejji k vašemu velkému přání.

Uvidíte, že do prázdnin budete spokojení.

Doufám, že se vám tenhle krátky článek líbil.

Love ya, Natus

Mé druhé já

27. prosince 2015 v 10:13 | Natuss |  Téma týdne
Každý z nás má svoji druhou stranu, i když né každý to přizná. U mě je to podobně. Jsem typ člověka co s chová v každém kolektivu jinak, proto je težké mě doopravdy poznat. Řeknu vám, že i nejlepší kamarádka neví jaká jsem. S něktrými lidmi jsem více otevřená, uvolněná, a prostě svá, ale s jínými dokážu být tichá a s sebevědomím na bodu mrazu. Stále čekám na den, kdy budu sama se sebou spokojená. Někteří to nechápou, já jo. Myslím si to totiž, že tohle se týká, každého z nás.

Například moje spolužačka - říkejme jí třeba Týna. Týna měla vše na co si vzpomenula, od Iphona až po velmi krásné značkové oblečení, podle tohodle by jste řekli, že to bude třeba nějaká namyšlená blbka, či sympatická slušnačka, ale ne. Týna byla taková tichá myška, která se nikdy moc nevyjadřovala a nechávala se lehko ovlivňovat. A toho mí drazí spolužíci začali zneužívám a Tynku šikanovat. Nebo spíš dělat to co jí vadí, ale nikdy neřekla ne.

Jednou jsem ji ale potkala v Olympii, byla s partou tří kluků, a málem bych ji nepoznala. Krásná, namalovaná, veselá, prostě něco co bych do ní neřekla. Když mě uviděla zpaniařila, čekala jsem, že začne pomlouvat, ale ne.

"Ahoj" řekla mi... a tak začalo něco o čem mě v životě nenapadlo, že se stane. Kluci už poté museli jít, tak jsme se s Tynkou domluvili, že pujdeme na něco k jídlu a potom i nakupovat. V Olympii jsme strávili asi čtyři hodiny, poté co kluci odešli. Když jsme se vrátily, zjistila jsem, že bydlí ve stejné čtvrti jako já.

A takhle vzniklo krásné přátelství, které vydrželo dodnes, i když jsme každá někde jinde, ale pořád se vídáme. Tynka už je své druhé já, to pravé s velkým sebevědomím. I přesto, že pár dní trvalo, než se Tynka donutila být taková i ve škole, říct ne.

Love ya, Natuss

Moje denní školní rutina 2015

27. prosince 2015 v 9:50 | Natuss |  Rutiny
Dneska jsem si pro vás připravila moji ranní rutinu pro rok 2015, doufám že se ti bude líbit.

První krokem se pro mě každým dnem stává - vstanout, vstávám okolo šesté hodiny, a už to mám takhle zareflexované, že kolikrát ani budík nepotřebuji a budívám se takhle i o víkendech či prázdninch.

Hned jak vstanu se obléknu do večer připraveného oblečení, vyčistím si a zhydratuji pleť, někdy si udělám i culík.

Poté přejdu do obyváku, tam se nasnídám a zkontroluji na mobil všechny sociální sítě nebo se podívám na blog, či se ještě opakuji látku na nějaký test. U snidaně většinou sedím tak do 6:45.


Následuje koupelnová část - vyčistit zuby a namalovat se. Tohle jsem se naučila zvládat pod deset minut. Moji denní makeupovou rutinu, mám v plánu za nedlouho.

Podle času, který mi do odchodu zbýva se kouknu na nějaké video na youtube.

Pak už jen na sebe hodím bundu a obuji si boty.

V 7:10 odcházím na zastávku, kde mi kolem 7:30 jede tramvaj a čeká na mě kamarádka.

Tak to by bylo moje ráno, vždy podle stejného scénáře. Docela dlouho mi trvalo si vytvořit tuhle ranní rutinu. Doufám že se ti článek líbí... A Štastné a veselé vánoce :)

Moje koupelnová rutina 2015

27. prosince 2015 v 9:47 | Natuss |  Rutiny
Můj večerní rituál vždy začíná sprchou nebo vanou, ovšem o víkendu tohle vše provádím ráno.
Začínám maskou na vlasy, tahle konkrétně je od Lorealu. Je skvělá, můžu ji jen doporučit.
Seženete ji kliknutím přímo sem.


Na vlasech ji mám vždy cirka 10 minut, během této doby používám sprchový gel, každý den používám jiný, vždy podle toho na jakou vůni mám náladu.Dlouho jsem se nemohla rozhodnou mezi těmito dvěmi, ale nakonec to vyhrál užasně mangově vonící žlutásek.

Seženete je kliknutím přímo sem


Poté si umyji vlasy, vždy nechávám masku "vsáknout " do vlasů a poté ji smyji šamponem. Kdybych to udělala naopak, tak bych měla po celý následujicí den mastnou hlavu. :(

Dnes jsem zvolila šampon na poškozené vlasy od Balei. Je celkem dobrý na tu cenu, ale lepší než např.elseve není :)

Seženete ho přímo v DMku...

Poslední věc na umytí je pro mě peelingový gel od Garnier, určený k vyčištění pleti.

Je super, všechny gely od Garnier mě vyhovují, takže vám ho mohu jen a jen dopuručit.

Ke koupi přímo tady
Pak stačí jen vylézt z vany, udělat si "turban" z ručníku,
namazat se tělovým krémem, tenhle konkrétně je od Niveii
Vyčistit zuby :)
Odličit přebytečnosti na pleťi :)

odličovač na oči : Kaufland

Bylinné tonikum : Přímo tady :)
A to nejdůežitější - zhydratovat ji :)Pak zbytek mé hydratační rutiny už pokračuje v mém pokoji, takže na to se můžete těšit v dalším článku a to ve večerní rutině.

Doufám, že se ti článek libil, a budu ráda když tu zanecháš komentář.

Love ya, Natuss